Programy pro táborové skupiny

Netopýří duchové

Program je vhodné realizovat ve večerních hodinách.

Společně s naším krotkým netopýrem si povíme o životě, ohrožení a ochraně našich netopýrů, Ukážeme si, jak vypadá tělo netopýra z blízka a ti nejodvážnější si ho budou moci i nakrmit. Zahrajeme si netopýří hry a při západu slunce pak společně vyrazíme do okolní přírody za volně žijícími netopýry. Pomocí bat detektoru uslyšíme, kudy létají a ukážeme si, jak loví.

Programy pro táborové skupiny - netopýří duchové.

 

Soví moudrosti

Naše dvě krotké sovy nám budou pomáhat při představení této velmi zajímavé ptačí skupiny. Ukážeme si řadu zajímavostí na jejich těle i v jejich životě. Děti si poslechnou soví houkání a ti šikovnější se ho třeba naučí i napodobovat. Pokud program bude probíhat ve večerních hodinách je možné zařadit i procházku večerním lesem (není ale jisté, že sovy uslyšíme, jelikož houkají především na jaře a na podzim). Šikovné děti si budou moci vyzkoušet, jaké to je, když vám sova sedí na ruce nebo na čepici.

Programy pro táborové skupiny - soví moudrosti.

 

Ptačí zpěv

V rámci tohoto programu si budeme povídat o ptácích, jako velice zajímavé a rozmanité skupině, která patří mezi potomky dinosaurů. Během procházky v okolí tábora si ukážeme, jaké druhy ptáků zde hnízdí, jak zpívají a proč. Natáhneme odchytové sítě a ukážeme si kroužkování ptáků a něco si povíme o jeho významu. Do programu bude zařazeno i několik ornitologických her a pravděpodobně s námi přijede i krotký opeřenec ze záchranné stanice.

Programy pro táborové skupiny - ptačí zpěv.

Cena programu v délce 1,5-2 hodiny je 50 Kč na dítě + 6 Kč/km cesty.

ico adopceico dmsico nalezeneico video